Hampton Roads Sunfish Challenge & Dinghy Distance Race September 22, 2012

2011 Race Registration List

Home/2012 Registration
2012 Race Registration List
Final 2011 Race Results
2011 Race Registration List
Sunfish Race Sponsors
Merchandise for Sale
Volunteers
2010 Photo Album
2010 Race Registration List
2011 RACE INSTRUCTIONS & Basics of Sunfish Challenge Racing
Notice of Race
Other Racing News

SUNFISH
  1. Rob Waring  -  Virginia Beach
  2. Bruce Neumann -                          Waynesboro, PA*** 
  3. Carey Hardesty - Norfolk
  4. Frank Murphy - Norfolk
  5. John Wandling - Carrollton***
  6. Dave Cutler -                                 Springfield, VA
  7. Mike Barclift - Norfolk
  8. Robert "Dobbs" Fryberger*** -          North East, MD
  9. Suzanne Fryberger*** -                    North East, MD
  10. Jack Roberts
  11. Jack Herbert - Virginia Beach
  12. Steven Ormsbee - Norfolk
  13. Craig Olsen - Williamsburg
  14. Chip Hudnall -                                Wicomico, VA
  15. Kevin Swisher - Norfolk***
  16. Jim Gordon - Norfolk
  17. Jimmy Schools - Chesapeake
  18. Claude Nix -
  19. Sulli Edwards -                              Apex, NC***
  20. Robert Richardson -                       Lothian, MD***
  21. Bill Elwang -                                 Kitty Hawk, NC
  22. John Claytor -                               Richmond, VA
  23. Angela Betis - Norfolk
  24. Barbara Guin -                             Wicomico Church, VA
  25. Daren Magness -                         Ashburn, VA***
  26. Aaron Applegate -  Norfolk
  27. Joe Wandling - Virginia Beach***
  28. Kennard Wright - Hampton***
  29. Daniel Resio -                            Fredricksburg, VA
  30. David Powell - Portsmouth
  31. Scott Duff -                                Richmond, VA
  32. Jamie Chapman - Hampton***
  33. Leif Walther - Williamsburg***
  34. Anna Mass -                             Wilmington, NC
  35. Sarah Mass -                            Wilmington, NC
  36. Laurence Mass -                       Wilmingont, NC
  37. Kevin McNamara -                     Wendell, NC***
  38. Dan Fox - Williamsburg
  39. Johnny Meyer -                        Mechanicsville, VA
  40. James Gordon - Virginia Beach

OPEN CLASS

  1. Tom Dixon - O'Day Javelin 14
  2. Fred Nemeth - Taser
  3. Dave Jennette - Hobie 405 ***
  4. Rodney Moore - Windmill
  5. Joe Creecy - Flying Junior
  6. Rich Dodson - CLC Passagemaker Dinghy
  7. Homer Babbitt - AMF Sunbird 16
  8. Hans Honchradel - Walker Bay 10     Pikesville, MD ***
  9. Wes Cheney - Trimaran***
  10. Dina Heath - Apple
  11. Drew Robinson - Dinghy
  12. Noemi Ramos - Apple
  13. Nick Monday - Apollo***
  14. Sarah Hunt - Mirror Dinghy***
  15. Steve Nelson - FJ
  16. Scot Beach - Nacra Multihull
  17. Josh Allen - Dinghy***
  18. George Hackett - Dinghy               Gates, NC
  19. Caroline Kuzio - Mirror Dinghy***
  20. Bill Kitchens - 470
  21. John Contos - Windsurfer
  22. John Martin - Melonseed
FORCE 5 CLASS
  1. Joshua Austin -
  2. Jonathan Austin -
  3. Michael Austin - 
  4. Russel McCormack - Norfolk
  5. Mike McCormack - Norfolk
  6. Steve Stafford - Norfolk
  7. Micheal Klopf - Hampton

LASER CLASS

  1. Robert Suhay - Norfolk
  2. Leon Garber - Norfolk

HAMPTON ONE DESIGN CLASS

  1. Steve Taylor - Hampton

MOTH

  1. Joe Bousquet - ***
  2. Greg Duncan -            Camden, NC
 
***Paid
 
TOTAL = 74 Racers

Enter supporting content here

Get that old Sunfish out of the weeds in the backyard and get it ready!!