Meet Name Steel City Smoke Trail 3 (PSC) CATO 78 CATO 80 CATO 83 CATO 84 Alpha Mania (PSC) Rocketfest 2003 (QUARK) Flying Pig Open (QUARK) Neo Local Meet (Wolf) Ohio Open Rocket Trn2 (Wolf) TAR PIT #1 ASTRE Eggstravaganza AWFUL-2003 (CMASS) Red Baron 38 (CSAR) Procrastinator-1 (MARS) Snoopy 53 (CSAR) Rocktober (ASTRE) For The Duration (TARS) November Skies (GSSS) SPAARSEC RAMTEC-11 (SPAAR) Frostbite Snoopy 54 (CSAR) New Years Streamer (TAR) Massacre Meet (TAR) Reach for the Sky XVI (PSC) May Madness (PSC) Roger Porter Mem 39 (CSAR) Capricorn Two (QUARK) Lone Free Ranger II (QUARK) Snoopy 55 (CSAR) Tsiolkovsky (ASTRE) Goddard (ASTRE) Oberth (ASTRE) Nimbus-2004 (MARS) MMRR-04 (CSAR)
Meet Date 10/12/2003 7/19/2003 9/13/2003 7/20/2003 8/31/2003 11/9/2003 7/26/2003 no results 7/20/2003 8/31/2003 9/27/2003 9/7/2003 9/7/2003 10/5/2003 10/25/2003 10/19/2003 11/16/2003 5/30/2004 6/27/2004 2/8/2004 1/11/2004 4/18/2004 5/2/2004 5/23/2004 4/18/2004 6/13/2004 6/27/2004 5/16/2004 6/5/2004 6/12/2004 6/12/2004 6/6/2004 6/13/2004
Sanction # 1001-04R 1002-04O 1003-04O 1004-04O 1005-04T 1006-04L 1007-04L 1008-04O 1009-04L 1010-04O 1011-04S 1012-04O 1013-04L 1014-04O 1015-04S 1016-04L 1017-04S 1018-04O 1019-04O 1020-04S 1021-04R 1022-04L 1023-04S 1024-04S 1025-04R 1026-04O 1027-04O 1028-04L 1029-04L 1030-04L 1031-04O 1032-04O 1033-04O 1034-04O 1035-04R
Meet CF 3 2 2 2 0 1 1 2 1 0 1 2 1 2 1 1 1 2 2 1 3 1 1 1 3 2 2 1 1 1 2 2 2 2 3
Div. First Name Last Name NAR # Sect # Total Pts CF Pts/CF
A Michael Humphrey 75192 139 2925 6 487.5 1590 1335
A Katherine Humphrey 81367 139 2517 6 419.5 1191 1326
A Matthew Filler 71947 139 1977 6 329.5 651 1326
A Kate Bittle 79934 139 1374 3 458 1374
A Abby Clark 79589 205 1020 3 340 1020
A Nicholas G. Perhala 81581 113 774 4 193.5 30 744
A Anita Rodgers 81124 139 759 6 126.5 369 390
A Zachary Ha 79498 139 474 3 158 474
A Adam J. Perhala 81582 113 360 4 90 48 312
A Max Holl pend. 252 2 126 252
A Elliot Watt 82471 218 1 218 218
A Christopher Ha 79497 139 192 3 64 192
A Walt Haim 81475 473 186 1 186 186
A Zachary Schafer 80750 473 126 3 42 126
A Doug Haim 81476 473 104 1 104 104
A Esther Clark 79588 205 42 3 14 42
A Stephen DeMar 59438 34 1 34 34
A Tim Byan 82828 464 16 1 16 16
A Alejandro Andrade 79765 581 0 0 0
A Andrew Taylor 79890 606 0 0 0
A Cody Calvert 77389 0 0 0
A Daniel Flynn 75281 439 0 0 0
A Eric Jonsson 80527 581 0 0 0
A Ethan Thomas pend. 0 0 0
A Laureano Andrade 79766 581 0 0 0
A Olivier Narcisse 81356 0 0 0
A Robert Pijanowski 81159 473 0 0 0
A Spencer Martin 81218 581 0 0 0
A Spencer Poulin 79394 581 0 0 0
A Thaddeus von Kiparski 81208 606 0 0 0
A Thomas Ouellette 74243 581 0 0 0
B Scott McNeely 79800 624 766 6 127.7 0 124 642
B Samuel Clark 79584 205 591 3 197 591
B David Tietz 65139 113 252 3 84 252
B Bryan Chambers 80300 639 198 2 99 74 124
B Marian Taylor 79891 0 0 0
C Jeff Vincent 27910 471 4064 9 451.6 628 324 1032 1200 880
C Dave Russell 71122 624 3782 12 315.2 316 236 124 380 752 346 176 1452
C Larry Rice 33323 113 3464 12 288.7 500 516 244 150 456 146 1452
C Chan Stevens 80019 624 3192 12 266 252 338 486 188 108 912 400 150 358
C Alex DeMarco 76979 471 2824 10 282.4 968 206 690 660 300
C Steve Humphrey 17888 139 2622 6 437 1515 1107
C Mark Fisher 78298 624 2332 12 194.3 102 558 514 158 60 262 320 252 106
C Trip Barber 4322 205 2250 6 375 561 1689
C Richard Freed 24586 473 2223 7 317.6 639 186 1398
C Mark Hutchinson 77777 471 1997 12 166.4 8 24 705 364 212 684
C Thomas Secrist 12463 113 1873 10 187.3 564 30 157 88 80 954
C Bruce Canino 39989 593 1857 8 232.1 717 498 642
C Zachary H.J. Lau 80361 581 1758 4 439.5 558 1200
C Art Upton 45348 639 1510 5 302 166 896 206 242
C John Brohm 78048 473 1283 6 213.8 115 552 616
C Jim Filler 27862 139 1047 6 174.5 450 597
C Ed Romani 79677 593 1015 5 203 640 375
C Bill Harvey 76228 139 948 6 158 480 468
C Ferenc Roka 11077 136 922 3 307.3 170 752
C Peter Bricker 71165 596 906 3 302 906
C Eric Perron 78388 639 896 5 179.2 16 396 286 198
C Russ Mozier 80298 593 832 2 416 832
C Glenn Feveryear 24931 503 831 4 207.8 459 372
C Jay Calvert 71767 820 2 410 820
C Joseph Woodford 81130 205 753 3 251 753
C Edward Guigliano 46086 139 705 3 235 705
C John Schmidt 77791 639 654 4 163.5 74 532 48
C Mike Bear 70875 639 640 4 160 30 492 118
C Dale Greene 12464 503 625 4 156.3 202 423
C Fred Talasco 82514 471 588 7 84 32 8 64 484
C Lee Berry 81123 624 563 6 93.83 149 0 352 62
C Jay Berry 82524 624 510 7 72.86 50 180 200 80 0
C Robert Edmonds 37700 205 501 6 83.5 375 126
C Kevin Johnson 77083 139 477 3 159 477
C George Pike 83277 473 466 5 93.2 126 340
C John Buscaglia 27366 464 400 1 400 400
C John Sicker 49422 471 384 4 96 336 48
C John Viggiano 9L 136 372 1 372 372
C Wolfram von Kiparski 28643 606 356 1 356 356
C Art Treiman 34201 593 296 2 148 296
C Mark Recktenwald 77432 606 284 1 284 284
C Joe Libby 76329 593 256 2 128 256
C Robert Smith 81931 639 242 2 121 102 140
C Greg Bock 44161 205 240 3 80 240
C Khim Bittle 17634 139 240 3 80 240
C Mike Sherrod 26676 232 2 116 232
C Joe Peters 81329 473 229 4 57.25 63 166
C William Guy 73031 136 226 1 226 226
C Clive Davis 80412 471 224 6 37.33 16 160 48
C James Hartman 22368 606 216 3 72 216
C Jim Chambers 80299 639 196 2 98 164 32
C Art Nestor 29623 177 5 35.4 21 156
C Jim Flis 35098 158 1 158 158
C Barry M. Berman 77597 593 154 2 77 154
C Ed Pattison-Gordon 56764 464 150 1 150 150
C Thomas Ha 76754 139 129 3 43 129
C Steven A. Bastow 81565 593 128 2 64 128
C Ed Pearson 5694 139 126 3 42 126
C Bill Spadafora 2097 464 124 1 124 124
C David W. Ristow 79216 581 112 2 56 112
C Mark Hoffman 78055 113 96 3 32 96
C Fred Ziegler 81360 639 96 4 24 52 0 44
C Dan McGinnis 81744 92 2 46 92
C Scott D. Orr 76322 113 88 5 17.6 38 26 24
C Dave Grumbine 69152 84 1 84 84
C Mark Halinaty 82418 74 1 74 74
C John Sarosi 30396 73 3 24.33 21 52
C Sarah Grumbine 75912 71 1 71 71
C John Harland 77838 464 70 1 70 70
C Mike Duchnevich 76705 136 64 1 64 64
C Roy Lappalainen 83317 139 57 3 19 57
C James Cox 80556 503 47 4 11.75 14 33
C Albert Garcia 78360 473 42 3 14 42
C Jeff Victor 83765 32 2 16 32
C Nathaniel Kinsey 83472 136 32 2 16 32
C Jere Austin 64191 113 24 3 8 24
C Ted Hipple 32605 113 24 3 8 24
C Jerry Kraus 83286 21 3 7 21
C Mort Binstock 27182 473 21 3 7 21
C John DeMar 52094 136 17 1 17 17
C James Landers 83241 136 16 2 8 16
C Kenneth Brown 82235 624 9 1 9 9
C Ben Petrone 75997 8 2 4 8
C John Derimiggio pend. 8 2 4 8
C Alan Sterner 79513 0 2 0 0
C Les Kurz 74240 581 0 2 0 0
C Randy Holl pend. 0 2 0 0
C Lance Knoechel 82385 624 0 1 0 0
C Steve Byan 12578 464 0 1 0 0
C Brad Dibble 80234 581 0 0 0
C Brian DiBella 79783 581 0 0 0
C Bruce Levison 69055 606 0 0 0
C Don Stevens 83188 581 0 0 0
C Doug Hallenbeck 77311 471 0 0 0
C Edward Blair 80793 593 0 0 0
C James Menoutis 73255 439 0 0 0
C James Speckman 80275 113 0 0 0
C Jeff Sugden 73937 606 0 0 0
C John Poulin 76006 581 0 0 0
C Jose M. Andrade-Cora 79764 0 0 0
C Larry Graceffo 79130 0 0 0
C Larry Hardin 70474 581 0 0 0
C Rick Polzello 77912 581 0 0 0
C Robert Gill 65734 439 0 0 0
C Robert Ross 75320 0 0 0
C Steve Neikirk 69503 113 0 0 0
C Tom Mitchell 71817 593 0 0 0
C Ulf Jonsson 80231 581 0 0 0
C Vincent Giovannone 44085 471 0 0 0
T Flying I-Beam Kids Team T-473 473 4476 9 497.3 798 2268 1410
T Krispy Kremers Team T-890 473 2571 8 321.4 990 873 708
T Mostly Harmless Team T-609 139 2328 6 388 1158 1170
T Calvin & Hobbes Team T-721 205 2046 6 341 1296 750
T Over 40 Victims of Fate Team T-503 503 1678 7 239.7 786 226 666
T Sally Drive Flyers Team T-581 581 1648 4 412 836 812
T Raging Rocketeers Team T-255 139 1494 6 249 828 666
T International Rescue Team T-136 136 1168 2 584 1168
T Tappet Brothers Team T-069 581 480 2 240 480
T C-TMJ Team T-617 139 72 3 24 72
T Bumbling Brothers Flying Circus Team T-011 463 0 0 0
T Flying Humanoids Team T-606 606 0 0 0
T Good, Bad, and Ugly Team T-111 0 0 0
T Hyperspace Team T-005 439 0 0 0
T Politically & Aerodynamically Incorrect T-952 606 0 0 0
T TM2J Team T-617 139 0 0 0
T Trained Rocket Monkeys Team T-100 113 0 0 0
T Two Marks Against You T-134 139 0 0 0
S NARHAMS 139 20463 6 3411 10281 10182
S PSC 473 11282 11 1026 2490 2643 4485 1664
S ASTRE 471 9701 12 808.4 1644 562 1395 2216 1836 2048
S QUARK 624 9060 12 755 878 1076 1788 612 548 1926 720 872 640
S NOVAAR 205 7443 6 1241 4878 2565
S CSAR 113 6931 12 577.6 500 1080 352 345 544 252 3858
S TARS 639 4036 5 807.2 440 1920 870 806
S CATO 581 3998 4 999.5 1506 2492
S SoJARS 593 3523 8 440.4 717 2164 642
S SPAAR 503 3181 7 454.4 1245 814 1122
S MARS 136 2817 3 939 849 1968
S RFC 596 906 3 302 906
S MTMA 606 856 4 214 216 640
S CMASS 464 760 1 760 760
S GSSS 439 0 0 0
S HUVARS 463 0 0 0